İkitelli OSB Mah. Aykosan Sanayi Sitesi 6’lı E Blok No:49, Başakşehir/İstanbul

Bitkisel Yağ Süzme Filtre Kağıdı

29.01.2021
1.600
Bitkisel Yağ Süzme Filtre Kağıdı

Bitkisel Yağ Süzme Filtre ve Bitkisel Yağ Süzme Filtre Kağıdı ürünümüz hakkında detaylı bilgi almak için sitemiz üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Bitkisel yağlar, insan hayatında her noktada kullanılan ürünlerdir. Sadece evlerde değil, makinelerin sağlıklı bir şekilde çalışması için de gereklidir. Zira sürtünmeyi önleme ve etkilerini azaltma konusunda ciddi bir görev üstlenir.

Her makine, kullandığı yağ olarak farklılık gösterir. Eğer makineleriniz bu tür yağları kullanıyorsa, filtre de gereklidir. Zira yağlar, çalışma esnasında kirlenir. Bu durumda sürtünmeyi ve etkileri konusunda size yardımcı olmayacaktır. Bu, makineleriniz zamanla zarar görmesine ve arızalanmasına neden olur.

Bu amaçlarla kullanılan bitkisel yağ süzme kağıdı, makinenin içerisindeki yağı tekrar tekrar kullanmanızda yardımcı olur. Ancak aldığınız kâğıt ile ürün eşleşmiyorsa, alacağınız sonuçlar etkilenecektir.

Yağ süzme filtre kağıdı alırken, dolayısıyla dikkatli seçim yapmanız gerekir. Öncelikle makine üreticiniz ile iletişim kurarak yağları hakkında bilgi almak, daha yararlı olacaktır.

Bitkisel Yağ Süzme Filtre Kağıdı Çeşitleri

Bitkisel yağ süzme filtre kağıdı, kullanım alanına göre farklılık gösterir. Bununla beraber amaçlarının da aynı olduğu gözlemlenir. Sistemlerinizde bulunan yağı filtreleyerek, daha uzun süre kullanmanızı sağlar.

Bitkisel yağ filtresi, bu yağ türü için özel üretimdir. Dolayısıyla farklı bir filtre seçmek, yağın filtre edilmesini azaltacaktır. Böylece makineleriniz de zamanla zarar görecektir.

Bitkisel Yağ Süzme Filtre Kağıdı Nasıl Kullanılır?

Bitkisel yağ süzme filtre kağıdı, oldukça kolay bir kullanıma sahiptir. Tek yapmanız gereken, yağın filtrelendiği bölüme, dikkatli şekilde yerleştirmektir. Bu esnada makine çalışmıyor olmalıdır. Dikkatli şekilde yerleştirdikten emin olunca, sistemi çalıştırabilirsiniz.

Sonrasında ise sizin yapacağınız herhangi bir şey bulunmaz. Zira filtre, görevini kendisi yapacaktır. Makineye gelen yap öncelikle buradan geçirilecektir. Bu esnada temizlenerek, makineye geri verilecektir. Temiz olması nedeniyle, makine için de bir zararı yer almamaktadır.

Bununla beraber bitkisel yağ süzme filtre kağıdı için durum böyle değildir. Zira temiz yağ makineye geldikçe kirlenecektir. Filtre onu temizledikçe orantılı olarak kirlenir. Böylece bir süre sonra değiştirmeniz elzem olur.

Eğer değişim yapılmazsa, kâğıt görevini görmeyeceği için sisteme verilen yağ yeterli etkide bulunmayacaktır. Değişiklik süresi ise makine kullanım sıklığı ile eşdeğerdir.

İletişime Geç

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: