İkitelli OSB Mah. Aykosan Sanayi Sitesi 6’lı E Blok No:49, Başakşehir/İstanbul

Bor Filtre Kağıdı

29.01.2021
1.458
Bor Filtre Kağıdı

Bor Filtre ve Bor Filtre Kağıdı ürünümüz hakkında detaylı bilgi almak için internet sitemiz üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Bor yağı, metal işleme sıvıları için kullanılan bir tabirdir. Bu sıvıların elde edilmesinde kullanılan teknoloji geliştikçe, yağlar da sentetik, yarı sentetik ve mineral şeklinde ayrılmıştır. Hepsinin kullanım alanları birbirine göre farklık gösterir. Ancak amaçları bakımından farklılık bulunmaz.

İşletmelerde ve sanayilerde kullanılan tezgâhlarda, takımlar ve işlenen malzeme zaman içerisinde sürtünme gücü meydana getirir. Bu da zamanla hem tezgâhın kendisine, hem de takımlara zarar verir. Böylece hem tezgâh, hem de takımlar değiştirilmek zorunda kalınır.

Bunun yaşanmaması için kullanılan bor yağları, kullanım gördükçe kirlendiği için performansı düşecek, böylece sürtünme gücünü azaltamayacaktır.

Burada devreye giren bor filtre kağıdı, kullanılan bu yağın filtrelemesini yaparak, uzun süre sağlıklı şekilde kullanılmasını sağlar.

Bor Yağları Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bor filtre kağıdı kullanımında en iyi sonucu alabilmek için, yağların da doğru kullanılması gerekir. Bazı püf noktaları bilmek, size daha verimli bir kullanım sağlayacaktır;

  1. Ayda bir kere emülsiyonlarda ayrıntılı testler gerçekleştirilmelidir.
  2. Ayda bir numuneler alınarak, kontroller yapılmalıdır.
  3. Emülsiyona köpük söndürücü, kesme sıvısı gibi ilaveler yapıldığında ne kadar eklendiği ve hangi tarihte yapıldığı yazılmalıdır.
  4. Köpürme, kokuşma ve pas yapma gibi beklenmeyen durumlar emülsiyonda gözlemlenirse teknik ekiplere bildirim yapılmalıdır.
  5. Kullanılan soğutma sıvılarına sadece onaylanan maddeler eklenmelidir. Bunun için üretici ile irtibat kurulup, ayrıntılı bilgi edinilmelidir.
  6. Bor tankının üst kısmında yağlar birikir. Bunlar, her gün düzenli biçimde temizlenmelidir.
  7. Bu yağların konsantrasyon durumu ele alınırken; emülsiyona yalnızca yağ ve yalnızca su konmamalıdır.
  8. Konstanstrasyon, her gün düzenli bir şekilde kontrol edilmelidir.
  9. Metallerin işleme sıvılarına çöp, sigara, izmarit ve sair maddeler kesinlikle atılmamalıdır.

Bu püf noktalar, bor yağını daha aktif kullanmanızda size yardımcı olacaktır. Bunlara dikkat etmemek sıvıyı daha çabuk kirleteceği için, bor filtre kağıdı da daha yoğun çalışacak, dolayısıyla kısa süre sonra değiştirmeniz gerekecektir.

Eğer gereksiz masraflardan kaçınmak istiyorsanız ve işletmetlerinizde en iyi sonucu almak istiyorsanız, bunlara dikkat etmeniz gerekir. Bu sayede daha uzun kullanımlar yapmanız mümkündür.

İletişime Geç

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: