İkitelli OSB Mah. Aykosan Sanayi Sitesi 6’lı E Blok No:49, Başakşehir/İstanbul

Hidrostatik Filtre Kağıdı

29.01.2021
1.331
Hidrostatik Filtre Kağıdı

Hidrostatik Filtre ve Hidrostatik Filtre Kağıdı ürünümüz hakkında detaylı bilgi almak için internet sitemiz üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Filtre kağıtları, sanayi ortamlarında ve işletmelerde yoğun bir kullanıma sahiptir. Özellikle bu ortamlar çabuk kirlendiği için, düzgün bir filtreleme yapılmaması çeşitli sorunlara neden olur.

Hidrostatik filtre kağıdı, özellikle metal yüzeylere uygulanır. Hem koruduğu ortamın, hem de araç-gereçlerin zarar görmesini engeller. Böylece işletmelerinizde kullandığınız malzemelerin kullanım ömürleri de uzamış olur.

Hidrostatik filtre kağıtları, farklı ölçülerde üretimlere sahiptir. Gramajı değişebileceği gibi, santimetre olarak da farklılık gösterir. Bununla beraber özel şekilde rulo genişliği bulundurur. Bu durumlarda genellikle işletmelerin, ihtiyacına göre üretim yapılır.

Kullanım olarak oldukça kolay uygulanan bu filtreler, uygulandıkları zemine yapışma özelliği gösterir. Dolayısıyla çalışma esnasında yerinden oynayarak, sizi engellemez.

Hidrostatik Filtre Kağıdı Nasıl Kullanılır?

Hidrostatik filtre kağıdı kullanırken öncelikle alanın ölçüsünü almanız gerekir. Zira küçük bir filtre kâğıdı alımı, işinizi tam anlamıyla görmeyecektir. Ardından elinizdeki rakamlara göre bir filtre kâğıdı almanız şarttır.

Hidrostatik kâğıt, size rulo hâlinde gelir. Uç kısmını açtıktan sonra uygulayacanız tezgâha yapıştırmanız yeterlidir. Dayanıklı bir ürün olan filtre kâğıdı, uzun kullanımlara uygundur.

Ancak üzerinde kullanım yoğunluğu, ömrünü belirleyen temel etmendir. Eğer herhangi bir sebeple yırtılma gibi durumlar yaşanırsa, değiştirilmesi gerekir.

Hidrostatik filtre kağıdı değişimi yaparken, aynı şekilde söküp, yerine yenisini uygulamanız yeterlidir.

Hidrostatik Filtre Kağıdı Neden Kullanılır?

CNC tezgâhlarında mevcut olan emülsiyon durumundaki soğutma ve kesme sıvıları, metal yüzeyden zamanla aşındırılan unsurlar ile kirlenme gösterir.

Böyle bir durum olduğunda sıvı sadece etkinliğini kaybetmekle kalmaz. Aynı zamanda taşlama gerçekleştirilen yüzey kalitesi azalır. Takım uçları daha çabuk aşınma göstererek, sıvıda da yenileme şart hale gelir.

Özellikle takım uçları yüksek maliyet ile geldiği için büyük sorunlara neden olur. Dolayısıyla hidrostatik filtre kağıdı, soğutma sıvılarına filtrasyon uygular. Lif şeklinde dokuları bulunan bu kâğıtlar, bu alanlarda kullanım için üretilmektedir.

Hidrostatik Filtre Kağıdı Ölçüleri

Hidrostatik filtre kağıdı farklı ölçülerle bulunur. Farklı uzunluklara sahip olmakla beraber, genellikle 150 metre olan seçenekler tercih edilir. Bununla beraber genişliği standart ve özel olarak farklılıklar gösterir.

İletişime Geç

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: