İkitelli OSB Mah. Aykosan Sanayi Sitesi 6’lı E Blok No:49, Başakşehir/İstanbul

Polen Filtresi

29.01.2021
6.508
Polen Filtresi

Polen Filtresi ve Polen Filtresi Kağıdı ürünümüz hakkında detaylı bilgi almak için internet sitemiz üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Klimalar, yaz ve kış günlerinde en çok kullanılan cihazlar arasındadır. Kaliteli hava filtresi olan bu cihazlar, ortamın sıcaklığını ayarlamada yardımcı olur.

Hem evlerde, hem de iş yerlerinde kullanılan klimalar, aynı zamanda araçlarda da kullanılır. Bu nedenle filtre üretimi bakımından farklı seçenekler vardır. Ortamın havasını etkileyen klimalar, filtreler yardımıyla daha temiz ve hijyenik bir hava solunmasında yardımcı olur.

Klimaların içerisinde bir unsur olan polen filtre kağıdı da bu kapsamda olan elemanlar arasındadır. Dışarıdan gelen havayı filtre ederek, polenlerden ayrıştırır. Özellikle polene alerjisi olan insanlara büyük avantaj sağlar.

Ortamın havasını da etkileyen polen filtre kağıtları, kötü kokuların da geçmesine engel olur.

Polen Filtresi Kağıdı Kullanılmalı Mıdır?

Klimalar, dışarıdan ve ortamdan aldıkları havayı filtre ederek, belirli sıcaklıkta veren cihazlardır. Filtre yapılmaması, ortama kirli ve sağlıksız hava girmesine neden olur. Bu da hastalanmalara ve çeşitli sağlık sorunlarına bir nedendir.

Dolayısıyla her filtrenin tartışılmaz büyük bir önemi mevcuttur. Polen filtre kağıdı, özellikle bahar aylarında poler alerjisi olan kişiler için hayat kurtarıcı öneme sahiptir. Aynı zamanda kötü kokuları da engellemektedir.

Bu filtrenin kullanılmaması, öncelikle ortama daha kötü kokulu hava verecektir. Dolayısıyla kısa süre içinde eşyaların üzerine işleyerek, kalıcı bir koku yapacaktır. Eğer polen alerjisi olan şahıslar söz konusuysa, alerjiler anında oluşacaktır.

Polen Filtresi Kağıdı Nasıl Kullanılır?

Polen filtre kağıdı, iki çeşitte bulunur. Bunlar karbonlu ve karbonsuz olarak ikiye ayrılır. Her iki filtrenin çalışma prensibi aynı olup, sadece bazı farklılıkları söz konusudur.

Bu nedenle kâğıt alınmadan önce, hangisinin tercih edileceğine karar verilmelidir. Konu hakkında yapılacak bir araştırma, hangisinin, ne avantajı bulunduğunu size gösterecektir. Aldıktan sonra da araçlarda havalandırmanın giriş kısmına uygulanır.

Polen Filtresi Kağıdı Değiştirme

Polen filtreleri, kilometre hesabına göre değiştirilir. Bunun nedeni zamanla tozlardan kirlenmesi ve görevini yerine getirmemesidir.

Değişim, genellikle 10,000 – 15,000 kilometre arasında yapılır. Araçların kullandığı yolun durumu ve mevsim koşulları bunun üzerinde etken sahibidir. Değiştirmek için yeni bir filtre alıp, eskisinin yerine takmanız yeterlidir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: