İkitelli OSB Mah. Aykosan Sanayi Sitesi 6’lı E Blok No:49, Başakşehir/İstanbul

Talaşlı İmalat Filtre Kağıdı

29.01.2021
1.287
Talaşlı İmalat Filtre Kağıdı

Talaşlı İmalat Filtre ve Talaşlı İmalat Filtre Kağıdı ürünümüz hakkında detaylı bilgi almak için internet sitemiz üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Talaşlı imalat gerçekleştiren tesislerde, merkezi filtre sistemleri mevcuttur. Burada genellikle soğutma sıvısı mevcuttur. Talaşlı imalat filtre kağıdı da bu sistemin, bir parçaları arasında yer almaktadır.

Üzerinden geçen sıvıyı filtre etmek için kullanılan talaşlı imalat filtre kağıdı, lifli dokuya sahiptir. İçerisinden aktarılan sıvı temizlenerek, daha iyi kullanılmasını sağlar. Buradan geçen soğutma sıvısının daha verimli kullanılmasında yardımcı olur.

Bu filtrelerin kullanılmaması, taşlama gerçekleştirilen tezgâhlarda, metalin yüzey kalitesini düşerecektir. Böylece üzerinde kullanılan takımların uç kısımları, daha çabuk zedelenecek, böylece iş görmez bir yapıya ulaşacaktır.

Sanayi ortamlarında kullanılan bu takımlar, oldukça yüksek meblağlarda olduğu için yapacağınız masraflar da sürekli artacaktır. Zira sadece takımların değil, aynı zamanda yüzeyin de değişmesi gereklidir.

Talaşlı imalat filtre kağıdı soğutma sıvısının daha verimli iş yapmasına yardımcı olarak, sizleri bu masraflardan kurtarmaktadır.

Talaşlı İmalat Filtre Kağıdı Avantajları Nedir?

Talaşlı imalat filtre kağıdı, metal yüzeyleri ve takım uçlarının korunmasında sağladığı avantajlara ek olarak şu konularda size yardımcı olur;

Sıvı filtrasyonu: Bu filtreler, yüksek oranlarda sıvıyı kısa sürede filtre etmek için kullanılır. Burada filtre, iş yeri tarafından arzu edilen kapasitede olabilir. Dolayısıyla her filtre kâğıdı, aynı zamanda farklı özelliklere sahiptir.

Az alan: Merkezi filtrasyon kapsamında kullanılan talaşlı imalat filtre kağıdı, sıvıları tek makineye toplayarak, ardından hepsini filtreler. Böylece tekli sistemlere nazaran kapladığı yer de oldukça düşüktür. Eğer iş yerinizde kullandığınız alan darsa, bu tür sistemler size alandan tasarruf sağlar.

Maliyet: Filtrelemenin tek yerden yapılması, kullanımınızı daha da kolaylaştırır. Ayrıca maliyeti de düşürerek, harcamalarınızı azaltır. Eğer soğutucu sıvınız azalırsa, yeniden takviye edilebilir. Aynı zamanda tek yerden soğutma söz konusudur. Talaşlı imalat filtre kağıdı tek bir yerden değiştirildiği için, bu da giderlerinizi düşüren etmenler arasındadır.

Elektrik: Sistemin tek bir noktada birleştirilmesi, elektrik giderleriniz de tasarrufa gitmenizde yardımcı olur.

Yönetim: Merkezi filtre kapsamında tercih edilen bu ürünler, tek yerde toplanması nedeniyle kolay kullanım sunar. Aynı zamanda filtre değişimi, bakımı ve yağ ekleme de tek noktadan yapılır.

İletişime Geç

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: