İkitelli OSB Mah. Aykosan Sanayi Sitesi 6’lı E Blok No:49, Başakşehir/İstanbul

Yağ Süzme Filtre Kağıdı

29.01.2021
1.183
Yağ Süzme Filtre Kağıdı

Yağ Süzme Filtre ve Yağ Süzme Filtre Kağıdı ürünümüz hakkında detaylı bilgi almak için internet sitemiz üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Genel düşüncenin aksine, yağlar sadece evlerde tercih edilmez. Aynı zamanda başta sanayi alanları olmak üzere işletmelerdeki makinelerde de kullanılır. Bu yağlar, sistemin daha aktif ve verimli çalışmasında yardımcı olur. Yağ süzme filtre kağıtları ise sistemindeki yağın filtrelemesini yapar.

Zira yağ ne kadar uzun süre kullanılırsa, kirlenmesi de o kadar artar. Kirli bir yağ makineye zarar vereceği için, filtrelenmesi gerekir.

Yağ filtre kağıdı, özel bir şekilde üretilir. Zira her yağın yapısı farklı olduğu için, makinelerin de buna uyum sağlaması gerekir. Eğer bu ürünlerden almak istiyorsanız, öncelikle hangi tür yağları sıklıkla kullandığınızı düşünmeniz şarttır.

Örneğin bitkisel yağları ağırlıklı kullanıyorsanız, bunlara özel üretilen seçenekleri tercih etmeniz şarttır. Normal bir yağ filtre kağıdı her ne kadar bunları süzmede size yardımcı olsa da, etkili bir çözüm sunmaz.

Her makinede kullanılması tavsiye edilen yağlar mevcuttur. Bu nedenle tercih etmeniz gereken de bu yağlardır. Eğer tavsiye edilen seçeneği bilmiyorsanız, üreticinizle iletişime geçmeniz mümkündür. Ardından yağ süzme filtre kağıdı da buna göre seçilmelidir.

Yağ Süzme Filtre Kağıdı Çeşitleri

Yağ süzme filtre kağıdı, her yağa göre özel üretim sahibidir. Buna ek olarak ölçüleri de birbirlerinden farklılık gösterir. Bunun temel sebebi, kullanım yerlerinin her makinede değiişiklik göstermesidir.

Eğer filtre kağıdı alacaksanız, bu nedenle dikkatli bir araştırma yapmanız şarttır. Yağ süzme filtre kağıdı alırken üreticilerinize danışırsanız, daha ayrıntılı bilgiler elde etmeniz de müümkündür.

Yağ Süzme Filtre Kağıdı Nasıl Kullanılır?

Yağ süzme filtre kağıdı, sadece gözle görünür parçacıkları, filtrelemek için kullanılmaz. İçerisinde bulunan dokular sayesinde gözle görünmeyen zararlı unsurları da geçirmez. Böylece makinelerde kullanılan yağ, sisteme zararlı her maddeden arındırılmış hale gelir.

Kullanım esnasında tek yapmanız gereken, ilgili yere takmaktır. Yağ eklenip, makine çalıştırıldığında sistem kendilliğinden devreye girer.

Bununla beraber kağıtlar, yağa uzun süre maruz kaldığı için bir süre sonra değiştirilme zorunluluğu doğar. Değiştirme esnasında basitçe yerinden alıp, yerinisiyle değiştirmek yeterlidir. Kullanım ömrü uzun olup, makinelerin ne sıklıkla kullanıldığına göre değişir.

İletişime Geç

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: